Iedvesmojieties savam īpašajam Adventes vainagam


Tuvojas pirmā Advente un sāksies skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Pārsteidziet šogad savus draugus un ģimenes locekļus, izveidojot pašu darinātu Adventes vainagu.

Adventes vainags - tāds, kādu mēs to pazīstam tagad, - patiesībā ir sena vācu kristiešu tradīcija, kas aizsākās 16. gadsimtā, un mūsdienās ir kļuvusi par gandrīz katras mājas neatņemamu svētku gaidīšanas tradīciju. Tradicionāli vainagā tika izmantotas purpursarkanas sveces, bet mūsdienās krāsu izvēle nav tik būtiska – galvenais, lai tā saskan ar paša vainaga noformējumu un jūsu istabas interjeru.

Ierasts gan, ka vainags tiek pīts no egļu zariem, taču pamatnes iespējas ir neierobežotas – ļaujiet vaļu iztēlei! Izmantojiet sūnas, dzijas kamoliņus, piepildītas kastītes, nelielus puķupodus, čiekurus... Pinterest.com ir pilns ar idejām un pamācībām. Šeit būs pāris idejas iedvesmai:

Pamatnei izmantojiet mežā atrastus zarus, nokritušas skujas. Vainags ne tikai izskatīsies labi, bet arī smaržos, ja pievienosiet arī kādu kanēļa standziņu.

85fa5c88a87138a58762b8591858458e.jpg (52 KB)

Ja vien nesen nav bijusi kāda liela ģenerālā tīrīšana, tad noteikti atradīsies kāda kastīte vai citāda cieta pamatne, kurai iedot otro elpu. Ja, piemēram, kastītei ir durtiņas, tad katru dienu līdz pat Ziemassvētkiem, variet tajā paslēpt arī kādu mazu dāvaniņu saviem mīļajiem. 

91ad068da6d591eff92253eff6daad8a.jpg (29 KB)

Sūnas ir ļoti pateicīgs materiāls - tas ir mīksts, viegli pakļaujas vēlmēm, kā arī lieliski saskan kopā ar mākslīgiem augiem. Sūnu izvēle noteikti atvieglos rotāšanu, ja pa rokai nebūs līmes pistoles. 

4dcc7344ee1502f9ebcf5fcd34e82e5b.jpg (46 KB)

Izmantojiet jau gatavu svečturi vien izrotājot to atbilstoši svētku noskaņai.

Pārvērtiet vainagu gatavošanu par radošu ģimenes tradīciju, piemēram, apvienojot materiālu meklēšanu ar kopīgu pastaigu mežā. Lai jums skaisti vainagi un viegls un mierīgs svētku gaidīšanas laiks!