Oktobris – krūts veselības mēnesis


Katru gadu oktobris tiek atzīmēts kā krūts veselības mēnesis, kā mērķis ir veicināt izpratni par krūts veselību un krūts vēža profilaksi. Slimību profilakses un kontroles centrs sagatavojis ieteikumus, kā rūpēties par krūšu veselību.

Regulāri veicot krūšu pašpārbaudi, tu rūpējies par sevi un pārliecinies, vai viss ir kārtībā. Noskaties video, kā pareizi soli pa solim veikt krūšu pašpārbaudi!

Kas ir krūts vēža profilaktiskā pārbaude (skrīnings)?

Tā ir valsts organizēta un apmaksāta profilakses pārbaude, kuras mērķis ir atklāt krūts vēzi agrīnā stadijā. Profilaktiskais krūšu izmeklējums ir mamogrāfija – rentgenoloģiska pārbaude. Atbildes uz jautājumiem meklē SPKC materiālā.

Nav vienas atbildes uz jautājumu, kāpēc rodas krūts vēzis. Ir vairāki faktori, kas var veicināt audzēja attīstības risku –  tie ir gan bioloģiskie, gan ar dzīvesveidu saistītie. Liekais svars un aptaukošanās palielina risku saslimt ar krūts vēzi, jo īpaši pēc menopauzes iestāšanās. Tas, ko vari ietekmēt, ir dzīvesveids un paradumi. Veselīgi ēdot, ir iespējams saglabāt normālu ķermeņa masu.

Lasi vairāk šeit vai jautā savam ģimenes ārstam vai ginekologam!

Iegādājoties T-kreklu #PUPKULTŪRA veikalā, tu ziedo 7€ labdarības fondam “Rozā vilciens” un sievietēm, kuras ir skāris krūts vēzis. Viņas par saziedoto naudu saņem individuālas konsultācijas pie psihologa vai psihoterapeita un nodarbības pie fizioterapeita.

#PUPKULTŪRA T-krekliem vienmēr komplektā nāk labi padarīta darba sajūta!