Skaistākās Francijas melodijas. Le Poeme Harmonique

On February 15, 2020
18:00 - 00:00
Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS
Radio iela 8
LV-3401, Liepāja

Kā brīnišķīgs pārsteigums visiem mīlētājiem Valentīndienā Liepājā uzstāsies pasaulslavenais, šarmantais franču senās mūzikas ansamblis Le Poème Harmonique no Parīzes. Skanot dūdām, flautām, perkusijām un dažādiem senajiem instrumentiem, ansamblis izdziedās seno franču dziesmu programmu Aux Marches du Palais (“Uz pils kāpnēm”).

Šīs 15. - 19. gadsimta melodijas, kas ir kā populāras, tā mākslinieciski augstvērtīgas, ir īsti šedevri un mūsdienās veido daļu no Francijas kultūras mantojuma. Gadsimtiem ilgi franču dziesmas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Lai arī gadu gaitā tās ir pakāpeniski mainījušās, romances, ko dzirdēsim “Lielajā dzintarā”, joprojām ir plaši pazīstamas un mīlētas Francijā. 

Ar šo muzikālo programmu ansamblis Le Poème Harmonique atgriežas pie tradicionālo Francijas dziesmu saknēm. Mākslinieki ir izzinājuši melodiju seno vēsturi un to oriģinālos tekstus, lai saviem klausītājiem piedāvātu patiesi autentisku skanējumu. Koncertprogrammas ieraksts saņēmis augstāko novērtējumu Francijā (Diapason d’or un Le Monde de la Musique (‘Choc’)). Līdz šim programma ir  izpildīta daudzās prestižās koncertu vietās - Trianonas teātrī Francijā (Théâtre du Trianon), Atēnu Nacionālajā muzejā Grieķijā, Prāgas Pavasara festivālā Čehijā, Bostonas Senās mūzikas festivālā ASV, Iglesia de la Recoleta baznīcā Čīlē, Nacionālajā muzejā Tokijā un citur. 

Le Poème Harmonique, kuru pirms 20 gadiem dibināja diriģents Vensāns Dimestrs, ir aizrautīgu mūziķu ansamblis, kas galvenokārt atskaņo 17. un 18. gadsimta mūziku. Izmantojot daudzveidīgus senos instrumentus, visi kopā viņi atklāj vēlīnās renesanses un agrīnā baroka laika poētisko elpu. Izceļoties kā uz Francijas, tā starptautiskajām skatuvēm, ansamblis pazīstams ar savām smalki izstrādātajām oriģionālajām programmām, kuru repertuāram raksturīga pētnieciska pieeja un apbrīnojams vokālais un instrumentālais skanējums. 

Mūziķi:

Klēra Lefiliatra (Claire Lefilliâtre), soprāns

Seržs Gubiū (Serge Goubioud), tenors

Viktors Sikārs  (Victor Sicard ), bass

Kristofs Telārs (Christophe Tellart), rata lira, dūdas

Pjērs Amons (Pierre Hamon), flautas, dūdas

Lukašs Perešs (Lucas Peres), viola da gamba

Žoels Grārs (Joël Grare), perkusijas

Vensāns Dimestrs (Vincent Dumestre), teorba, diriģents

 

Video: https://youtu.be/D_jXzXWaDSo 

Koncerta ilgums: 80 minūtes, vienā daļā