Kā sagatavoties gada vēsākajiem mēnešiem?


Rudens ir izcils laiks, lai padomātu par ķermeņa iekšējā balansa atgūšanu un imunitātes stiprināšanu. Vasaras karstumā cilvēks daudz svīst, zaudējot ūdeni un sāļus, attiecīgi ķermenī palielinās toksīnu daudzums. Ja netiek pietiekoši dzerts ūdens, tad var sākties arī dažādas veselības problēmas. 

Gluži kā kokiem nokrīt lapas, tāpat arī cilvēkam vajag atbrīvoties no vasaras skrējiena un atgriezties pie nedaudz piezemētākas ikdienas rutīnas.

Sāciet katru dienu ar pavisam vienkāršu paš-masāžu, sākot no kāju pirkstiem līdz pat galvai, izmantojot sezama vai kokosriekstu eļļu. Tā stimulēs limfu un palīdzēs ādu saglabāt pietiekoši labā mitrumā pat sausā un vējainā laikā. Arī sausā ķermeņa birstēšana stimulēs asins cirkulāciju un atbrīvos ķermeni no liekās, sausās ādas, kā arī ķermenis labāk uzsūks mitrinātājus.

Vēlams arī izvairīties no kofeīna, alkohola, stiprām garšvielām (čili, kajēnas pipari), pārmērīgas sāls lietošanas un cukura.

Nomainiet ikrīta smūtiju pret siltām brokastīm, piemēram, auzu pārslu vai kvinojas putru.

Rudens ir pats labākais laiks lēnai, pārdomātai gatavošanai. Nomainiet ēdienkartē salātus pret sautētiem zaļumiem, sakņaugiem, pilngraudiem… Taisiet sautējumu, kariju, un uztaisiet tā mazliet vairāk, lai nākamajā dienā to varētu uzsildīt arī pusdienām, netērējot tik ļoti svarīgo enerģiju.