Kur baudīt zelta rudeni?


Ierasts zelta rudeni baudīt gleznainajā Siguldā, taču šoreiz piedāvāsim citus variantus saulainai dienai svaigā gaisā.


Dodies uz romantiskajiem Ķemeriem

Ķemeru ainavu parks veidots 19. gadsimta vidū ar līkumotu celiņu tīklu un arhitektūras elementiem – paviljoniem, rotondām, tiltiņiem, mākslīgi raktiem kanāliem, kas saistīti ar parkam caurtekošo Vēršupīti. Viens no Ķemeru parka izteiksmīgākajiem objektiem meklējams Vēršupītes kanāla noslēgumā – romantiskā Mīlestības saliņa.

Vidzemes sirds – Cēsis un Cēsu pils parks

Baudiet zeltaino lapu burvību Gaujas senlejā, kur pēc silto emociju pārpilnas pastaigas, ikviens aicināts veldzēties pie avotiem. Pēc pusdienām kādā no Cēsu mīlīgajām kafejnīcām kā reizi būs neliela pastaiga Cēsu pils parkā. Ainava būs tieši laikā zeltaino rudens atmiņu iemūžināšanai.

Patīkama pastaiga visai ģimenei Slokas dabas takā

Lokveida takas garums ir 3,1 km. Vienā virzienā taka iet gar ezera krastu, bet otrā virzienā - cauri mežam. Ejot pa pastaigu taku, varēsiet vērot, kā dažādi meža tipi nomaina viens otru. Takas tālākajā daļā atradīsiet vairākus sporta elementus bērniem. Tie ir veidoti no dabas materiāliem un noderēs kāpelēšanai, kā arī līdzsvara un veiklības pārbaudei.

Ogres Zilie kalni – Kanādas sajūta Latvijā

Ogres Zilajos kalnos sastopamas 18 aizsargājamas augu, sešas aizsargājamu putnu un vairākas aizsargājamas kukaiņu sugas. No Zilo kalnu 30 metru augstā skatu torņa paveras skaista panorāma. Savukārt, no skatu platformas meža vidū paveras skats uz meža ieskauto karjeru. Rudenī un ziemā ainava tā vien atgādina Kanādas noslēpumaino mežu burvību!

Kad pēdējo reizi apmeklēji Līgatni?

Līgatnes dabas takās Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk kā 5 km garumā ierīkotas takas, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus un dabu. Apmeklējumam nepieciešams vidēji 2-3 h. Ja ar to vēl nav gana, tad rudens koku skaisto krāsu buķeti varēsiet aplūkot arī Vienkoču parkā un apkārt Lustūža alām.