Realizēt izvirzītos mērķus nav nemaz tik sarežģīti


Lielai daļai cilvēku jauns gads nozīmē jaunas apņemšanās. Vai tās būtu vairāk sportot, krāt naudu vai ēst veselīgāk, vēlamies jums palīdzēt izvirzīto mērķu realizēšanā ilgtermiņā, nepametot tos jau pēc pirmās nedēļas vai mēneša.

Jāsāk ar to, ka vispirms jāizprot apņemšanās iemesli. Pajautājiet sev, kāpēc to vēlaties pildīt? Kāds no tā būs labums? Ko no apņemšanās pildīšanas iegūsiet ilgtermiņā? Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs saprast izvirzīto mērķu patieso vērtību un pozitīvo pienesumu jūsu dzīvei.

Pamainiet vidi gan savā dzīvesvietā, gan darbā – noņemiet no galda konfekšu trauciņu, piepildot tukšo vietu ar saviem mīļākajiem augļiem vai ogām, pielieciet pie ledusskapja motivējošas bildes vai citātus un tamlīdzīgi. Lai vieglāk būtu pildīt apņemšanos, iesaistiet tajā arī savus draugus. Aizejiet kopā uz kādu nodarbību vai veselīgu ēdienu gatavošanas meistarklasi!

Laicīgi izdomājiet, kā atgriezīsieties pie jaunās dzīves, ja nu tomēr kādā brīdī paslīdēs kāja – apēdīsiet veselu kūku, saslimsiet un neiesiet sportot u.t.t. Piemēram, sociālajos tīklos atrodiet cilvēkus, kas jūs iedvesmo, receptes, kuras vēlaties izmēģināt, vai treniņu programmas, kas liekas uzrunājošas.

Pieejiet pārmaiņām pakāpeniski. Daudz biežāk tiek sasniegti mazi mērķi. Sāciet, piemēram, izlasot vienu grāmatas nodaļu, vai samazinot kafijas patēriņu par vienu krūzīti dienā, vai pierunājiet iziet sevi ārā no mājas nelielai pastaigai vai skrējienam.

Iemūžiniet savus sasniegumus! Variet tos publicēt sociālajos tīklos, variet izdrukāt un pielikt mājās sev redzamās vietās – galvenais, lai šie mazie pierādījumi jūs iedvesmo doties nākamajos piedzīvojumos!

Pats galvenais – nekad sevi nenosodiet, ja pat kādā dienā apņemšanās netiek pildīta, pieņemiet to, un nākamajā centieties vienkārši atgriezties atpakaļ pie izvirzītajiem mērķiem un atbildiet paši sev - kāds ir tas patiesais ieguvums no apņemšanās pildīšanas?