Veselīga dzīvesveida maģiskā formula


Patiess veselīgs dzīvesveids ir kas vairāk nekā tikai dārzeņu ēšana un fiziskas aktivitātes. Tikpat būtiski, kā pievērst uzmanību savam fiziskajam ķermenim, ir strādāt ar savu garīgo un emocionālo veselību. Tam visam, protams, nav maģiskas formulas, taču zemāk būs aprakstīti pāris ieradumi, kas visbiežāk veselīga dzīvesveida piekritējiem ir kopīgi.

Pirmkārt, veselīgs dzīvesveids tiek uztverts tā vārda vistiešākajā nozīmē – katra ikdienas izvēle ir izdarīta apzināti to piekopjot. Vai tas nozīmē, ka arī veselīgi cilvēki nepaslīd un neatgriežas pie saviem vecajiem ieradumiem? Protams, ka nē, bet viņi arī apzinās, ka viens nepareizs lēmums nenozīmē iekrišanu atpakaļ ierastajā, un saprot, ka veselīgs dzīvesveids ir katras jaunas dienas izvēle.

Otrkārt, savā izkustēšanās režīmā tiek iekļauta joga. Tā var samazināt asinsspiedienu, palielināt izturību un lokanumu un uzlabot stāju. Piekritīsiet, ka visi šie ir ilgtermiņa ieguvumi? Joga pat var palīdzēt trauksmes sajūtas mazināšanai, kas bieži vien rodas no pārvilktiem muguras muskuļiem, kas, savukārt, ir tipiska ikdienas darbā sēdētāju problēma. Smadzenēm pietrūkst skābeklis, liekas, ka reibst vai tirpst galva. Sāciet ar masāžām un turpiniet ar muguras dziļo muskuļu stiprināšanu, lai nākotnē no šīm sajūtām izvairītos.

Treškārt, jāēd tik daudz, lai justos paēdis un ne vairāk. Pareiza ēšana nav tikai par to, ko liekam savās mutēs. Cilvēka ķermenis ir pietiekoši gudrs un pateiks, kad pietiek patērēt ēdienu. Veselīgi dzīvojoši cilvēki ieklausās savos ķermeņos un pārstāj maltīti tiklīdz sajūt izsalkuma pazušanu. Vecais padoms, ka jāizēd tukšs šķīvis vairs nav jāņem vērā. Ēdiet tā, lai jūtieties labi!

Lielisks padoms ir atslēgt ienākošo e-pastu opciju pēc darba beigām un agrā rīta stundā. Atstājiet laiku sev, saviem hobijiem un mīļajiem. Tā teikt, darbs nav zaķis – nekur neaizbēgs!

Tāpat iemācieties pateikt “Nē”. Būt labam draugam nenozīmē aizmirst par sevi tikai, lai palīdzētu pārējiem. “Nē” pateikšana citiem ir būtiska sevis respektēšanas sastāvdaļa. Šajā ziņā jums jāiemācās būt egoistam un jāklausa saviem instinktiem.

Tajā pašā laikā ir būtiski arī teikt to, ko domājiet, un arī domāt to, ko sakāt. Brīva un atvērta komunikācija abos virzienos – gan stāstot, gan ieklausoties – ir patiesi atbrīvojoša sajūta salīdzinājumā ar vārdu “norīšanu” un iekšēju gruzdēšanu.

Pārskatiet savu draugu loku. Cilvēki, kas piekopj apzinātu veselīgu dzīvesveidu, sev apkārt arī pietur pozitīvus cilvēkus, iedvesmojošus piemērus, kuri līdzīgi domā un ir uz viena viļņa ar veselu prātu, ķermeni un garu.
Protams, zelta likums – izturieties pret visiem cilvēkiem tā, kā vēlieties, lai citi izturas pret jums. Laipnums un cieņa liks justies labi gan pašam, gan apkārtējiem.

Kamēr domājiet par iepriekš lasīto, cerams, esat izdzēruši glāzi ūdens. Tā ir būtiska veselīga dzīves veida sastāvdaļa. Vismaz sešas ūdens glāzes dienā palīdz labāk kontrolēt apetīti un novērst hronisku dehidrāciju, ar ko daži nemaz nezina, ka ikdienā saskaras. Atcerieties, ka neviens pēc būtības nav perfekts, neviens nav piedzimis kaut kādā maģiskā perfekto gēnu baseinā. Cilvēka dzīvē viens lēmums var sākt kādu jaunu paradumu, un to turpināt, strādājot ar sevi, spēj tikai katrs pats.