Arī lietainam laikam ir sava burvība!


Šogad augusts mūs nelutina ar fantastiski saulainu laiku. Teorētiski jau nav nepiemērotu laikapstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs, taču vasara īsti nav tas laiks, kad apkures sezonas gaidīšana un tuntulēšanās siltos džemperos, lietus jakās un gumijniekos radītu absolūtu laimes sajūtu. Drīzāk drūmais laiks atvilina melanholiju un ne pārāk priecīgu garastāvokli. Vislabākais veids, kā pārdzīvot šos britu salu laikapstākļus, ir tos izmantot sevis palutināšanai un kvalitatīvam laikam ar tuvajiem.

Radiet siltuma sajūtu istabā, izslēdzot lielās gaismas, iededzot sveces. Īpašu noskaņu iedos ēterisko eļļu lampiņas. Smaržu variet izvēlēties pēc sirds patikas.

Fonā ieslēdziet kādu relaksējošu mūziku, kas arī lietainai dienai piešķirs maigumu un iekšēji nomierinās.

Uzvāriet sev kādu siltu dzērienu – nav būtiski, vai tā ir kafija, tēja, kakao vai karstvīns. Palutiniet sevi ar svaigi ceptiem cepumiem, kēksiņiem vai kūciņām. Lietains laiks ir perfekts, lai virtuvi pārvērstu mazā eksperimentālā beķerejā.

Šis ir tas īstais brīdis beidzot uzvilkt mīkstas zeķes, paņemt plediņu un iekārtoties mīkstākajā vietā visā mājā, lai izlasītu kādu lielisku grāmatu.

Lasīšanas prieku variet dalīt arī ar tuvākajiem, bet, ja noskaņojums vairāk ir vērsts uz sarunām, tad no skapja augšas noteikti jāizvelk kāda galda spēle. Pirmais spēles noteikums – telefoni jānovieto tur, kur tos nevar ne redzēt, ne dzirdēt, un jāizbauda kopā būšana.

Kad visas spēles izspēlētas, ir laiks atkal ieritināties plediņā un ķerties pie filmu maratona – tās varbūt vai nu filmas, kas redzētas jau neskaitāmas reizes, vai arī dodiet iespēju jauniem iespaidiem.
Ja nu pietrūkst draugu kompānijas, tad filmu vakars ar paštaisītu popkornu būs lieliska laika pavadīšanas ideja lietainām dienām.

Patiesībā, ja variet, protams, atļauties, un nekam, šķiet, īsti nav iedvesmas, lietainās dienās droši var gultā pavadīt ilgāku rīta sprīdi kā varbūt ierasts. Pēc tam gan ir jāsaņemas un jāsāk sevi palutināt – ieejiet vannā vai dušā, uzklājiet masku uz sejas un matos, pēc tam palutiniet ķermeni ar smaržīgiem mitrinošiem krēmiem. Neatkarīgi no dzimumu, katrs ķermenis ir pelnījis justies labi.

Būtībā, izmantojiet šīs lietainās dienas kā iespēju pabarot savu dvēseli un garīgi attīstīties. Dariet visu, kam parasti neatliek laika, un ļaujiet sev to izbaudīt!