Dzīvnieki - dvēselei


Mājdzīvnieki piepilda ne tikai vajadzības pēc sabiedrības, ne tikai nepieciešamību būt mīlētiem, bet arī mūsu pašu dziļo vajadzību mīlēt. Pētījumi pierāda, ka vien ieskatīšanās mīļajam dzīvniekam acīs var palēnināt sirdsdarbības ātrumu. Pietiek pat ar mājdzīvnieku klātbūtni, lai justos mierīgāks un mīlētāks. Viens izcils piemērs ir suņi – pavadoņi, kas ir trenēti atpazīt, piemēram, tuvojošos panikas lēkmi cilvēkiem, kuri ikdienā cīnās ar trauksmi, vai zirgu terapija, kas dara brīnumus, ne tikai ar pieaugušajiem, bet arī ar bērniem.

Emocionālās problēmas rodas ikviena cilvēka dzīvē. Mēs esam pieraduši meklēt atbalstu citos cilvēkos. Psihologi ir pierādījuši, ka dzīvnieki var būt lielisks papildus atbalsts. Jā, dzīvnieki nevar saprast katru mūsu vārdu, bet viņi ļoti labi izjūt mūsu iekšējo stāvokli. Viņiem ir ļoti augstas empātijas spējas.

Ļoti bieži mēs jūtamies neapmierināti tāpēc, ka daži mājdzīvnieki ir jāved pastaigā. Patiesībā mums tā pastaiga ir nepieciešama daudz vairāk. Un būsim godīgi - jums abiem svaigs gaiss pirms došanās pie miega nenāks par sliktu. Vismaz suņi motivē iziet ārā, tādējādi, piemēram, paverot iespējas iepazīties ar dažādiem cilvēkiem. Kur vēl labāks pirmais sarunu temats kā tavs suns vai kaķis?

Ja Tev vēl nav sava sirdsdrauga, bet esi tam gatavs, tad varbūt to atradīsi šeit:
http://ulubele.org/dzivnieki/adopte-suni/