Kā pārdzīvot pelēcīgo un tumšo laiku?


Laikā, kad dienas gaismu redzam vien aptuveni ceturto daļu no diennakts un visapkārt pilsētā atstarojas pelēkais asfalts, tad nav brīnums, ka pelēkums parādās arī cilvēku sejās. Ja ķermenim trūkst saules staru sniegtais gaišums ne vien no ārienes, bet arī domas sāk pārņemt īgnums, tad, nerisinot šo problēmu, var iedzīvoties ilgstošā negatīvisma un drūmuma periodā. Kā līdz tam nenonākt?

Ienesiet savās mājās, ikdienas vidē gaišas krāsas – velciet spilgtas drēbes, pie sienas, kuru redzat visvairāk, piekariniet kādu gaišu un saulainu gleznu vai fotogrāfiju.

Klausieties vieglu un pozitīvu mūziku.

Skatieties vai dariet kaut ko, kas liek smieties. Komēdijas televizorā, stand-up izrādes tiešsaistē u.tml. 

Ja saules trūkums jūs ietekmē ne tikai galvā, bet arī fiziski, nopērciet dienasgaismas spuldzīti un Himalaju sāls lampu, kā arī uztaisiet analīzes D vitamīnam!

Iedomājieties kādu pozitīvu domu un sāciet ar to katru dienu. Piemēram, kad pamostaties, iztēlojieties, ka atrodaties saulainā pludmalē vai brienat pa saules pielietu pļavu. Pēc tam padomājiet par tām lietām, par kurām savā dzīvē esat pateicīgi. Atgriezieties pie šīm domām dienas laikā un pats galvenais – pirms miega. Ļoti svarīgi ir neaizmigt kā rūgumpodam – mēģiniet sevi noskaņot pozitīvi, noliekot malā visu stresu un ļaujot sev atpūsties.

Piespiediet sevi smaidīt! Amerikāņu psihologs Pols Ekmans, kurš ir sejas mīmikas eksperts, daudz strādājis ar sevi, pētot dažādas izteiksmes. Par lielu pārsteigumu sev, viņš atklāja, ka imitējot emocijas sejā, tās atspoguļojās arī izjūtās – paceļoties vaigiem, paveras lūpas, paceļas arī mutes kaktiņi un cilvēks vienkārši jūtas labāk. Ekmans ar savu komandu nolēma izpētīt šo teoriju eksperimentos, mērot smadzeņu aktivitāti. Studenti sekoja zinātnieku norādījumiem, smaidot ar vaigu un mutes muskuļiem. Vienalga, vai eksperimenta dalībnieki smaidīja pēc vadītāja lūguma vai spontāni, rezultāti neatšķīrās – viņi jutās laimīgi.