Kur meklēt harmoniju?


Mēs dzīvojam globālā ekonomiskajā kultūrā, kas ir tendēta uz darīšanu, panākumu gūšanu, tiekšanos pēc "vēl vairāk", lai vai tā būtu nauda vai mūsu pašu pašapziņa. Ar sasniegto reti kurš jūtas mierīgs. Šīs darbības ir balstītas uz iekšēju un ārēju kustību. Tāpat kā daba, arī cilvēka dzīve ir saistīta ar līdzsvaru, un, lai to saglabātu, mums jāpavada laiks savas iekšējās pieredzes pilnveidošanai. Mums sevi ir jābremzē, jāpaskatās uz lietām no malas un vienkārši ik pa laikam jābauda esība, neko nedarot. Tādas prakses kā meditācija, sports un apzinātība var palīdzēt mums samazināt dzīves tempu, lai tad, kad ir patiešām svarīgi kaut ko sākt darīt, mums ir dziļāka un vērtīgāka enerģijas un līdzsvara aka, no kuras smelties.

Palaižot vaļā – kļūstiet brīvs

Padomājiet, pārbaudiet, kam esat pieķēries garīgā līmenī – vai tas ir kāds iekšējs nosodījums, neizpildīts solījums, gaidas, kas regulāri ienāk prātā, radot nepatīkamas emocijas ne vien sev, bet arī citiem. Pavērojiet sevi. Sāciet ar izpratni par pieķeršanos - pieķeršanos atpazīstamībai, popularitātei, drošībai, kontrolei. Būt apmierinātam ar to, kas jums ir, nozīmē būt laimīgam, un laime ir lielākā bagātība.

Laipnība un līdzjūtība pret citiem vienmēr uzvarēs beigās

Mācīties no ūdens - kad upe plūst pāri zemei, tā baro visas dzīvās lietas, ar kurām tā sastopas. Visi augi un dzīvnieki no upes ūdens gūst labumu. Kad darbs ir paveikts, ūdens virzās tālāk, negaidot atzinību vai uzslavu. Kad cilvēks praktizē līdzjūtību, viņš gūst lielisku ieskatu sevī. Līdzjūtības prakse palīdz stiprināt mūsu attiecības, padziļinot saikni ar pasauli un Visumu kopumā.