Kā saglabāt mieru darbā?


Mīļais darbs kļuvis par sinonīmu vārdiem: stress, termiņš, nogurums, nemiers, apātija, depresija. Gribas kaut kur aizbēgt, bet kur?

Patiesībā bēgt nekur nevajag. Visi resursi, lai ar grūtībām tiktu galā, atrodas jūsos pašos.

Ir trīs paņēmieni, kā atjaunot līdzsvaru un mieru darba vietā.

Pārņemiet kontroli

“Viss it kā ir labi, bet īsti nav skaidrs kādā virzienā tas viss notiek – izklausās mazliet ironiski, bet diezgan ticami. Taču, kā var nebūt skaidrs virziens, ja jūs kontrolējat situāciju. Iedomājieties, ka jūs vadāt automašīnu. Vai tā bez jūsu palīdzības var vispār darboties un braukt tur, kur vēlaties? Tā ir arī ar ikdienu. Jūs esiet pie stūres!

Risinājums – pārstājiet celt paniku gan sevī, gan kolēģos. Saprotiet, ka jebkuras problēmas atrisināšana ir jūsu pašu spēkos. Turiet paceltu galvu, smaidiet un uztveriet visu ar smaidu. Ticiet, tas darbosies!

Novelciet robežas

Daudzi cilvēki tik ļoti aizraujas ar strādāšanu un aizmirst, ka darbam nevajadzētu būt klātesošam mājās un personīgajā dzīvē. Visvairāk no tā cieš cilvēka ķermenis. Ikvienam ir nepieciešama laba atpūta, miegs un sapņi, kas neskar darba jautājumus.

Risinājums – katru reizi, kad dodieties mājās, atkārtojiet pie sevis: “Es dodos mājās un visas ar darbu saistītās problēmas atstāju šeit.”

Sienas uzcelšana

Darbs, problēmas, termiņi ir palikuši nemainīgi, bet esat izmainījušies jūs. Galvā izveidojusies siena, kas jūs it kā aizsargā no visa apkārt notiekošā. Jūs vairs neinteresē jautājumi, kas saistīti ar darbu.

Risinājums – iemācieties pareizi reaģēt uz problēmām un negaidītām situācijām. Atrodiet sevī līdzsvaru – tas arī būs jūsu iekšējais spēks.