Laiks atvaļinājumam! Galamērķis - Malta


Malta ir savdabīgs Vidusjūras ceļu krustpunkts, kurā savijušās dažādu tautu, kultūru, reliģiju, valodu pēdas un līdz ar to var teikt, ka Malta - tā ir bagātību sala vai arī vienkārši muzejs zem klajas debess.  Salā ir saimniekojuši feniķieši, romieši, arābi, bizantieši, normāņi, spāņi, angļi.

Ilgi pirms feniķiešiem uz Maltas dzīvoja tautības, kurām bija ļoti savdabīga reliģija. Viņu uzbūvētie tempļi ir senāki nekā ēģiptiešu piramīdas. Šo tempļu drupas, kuru vecums sasniedz 5 – 6 tūkstošus gadu, ir saglabājušās līdz mūsdienām. Masīvie un monumentālie maltiešu tempļi ir vienas no noslēpumainākajām un aizvēsturiskākajām būvēm Eiropā. To celtniecībā ir izmantoti milzīgi bloki, tādēļ vietējie ticējumi vēsta, ka tos atvēluši milži.

No romiešu laikiem ir saglabājušās katakombu drupas, sarkofāgi. Muzeja ekspozīcijās izstādīti daudzi mākslas darbi bizantiešu stilā un arābu lietišķās mākslas priekšmeti. Par ordeņa laikiem atgādina impozantu tempļu un Vallettas (galvaspilsētas) pils arhitektūra.

Viens no Maltas magnētiem ir vietējo iedzīvotāju sirsnīgā viesmīlība un draudzīgums. Viņi aizrauj visus salas viesus ar savu humora izjūtu un iedzimto dzīvesprieku. Miera pārpilnie maltieši, smaidot priecājas par dzīvi, un Jūs, priecājoties kopā ar viņiem, kaut uz neilgu laiku aizmirstiet savs ikdienas rūpes. Šķiet, ka laiks palēnina savu ritumu, dzīve rit vienmērīgi... Tāpēc, lai arī tālu prom no mājām, Maltā Jums būs ērti un patīkami.

Nacionālā virtuve Malta veidojusies, saplūstot eiropiešu un arābu tradīcijām. Lielā cieņā ir zivis un jūras produkti. Zupas pārsvarā tiek gatavotas no dārzeņiem. Kā pamatēdienus var pieminēt – gliemežu ragū, maltiešu ravioli, pildītus dārzeņus. No saldumiem - halva ar mandelēm, biskvīts ar mandeļriekstiem, pīrāgs ar baklažāniem un mandelēm. Malta ir slavena arī ar saviem vīniem, ir savas alus šķirnes, kā arī lieliska kafija un tēja.

Suvenīri, kas noteikti jāatved pēc ceļojuma, ir Maltas stikls, kas tiek pūsts uz Gozo salas. Jūs varēsiet izvēlēties sev vistīkamākās stikla pērles, kuras tur pat uz vietas meistars uzreiz savērs daiļās krellēs vai rokassprādzē speciāli Jums.

Maltā valda Vidusjūras klimats, kas nozīmē, ka ziemas ir siltas un vasaras – karstas. Tomēr, ja vēlies doties atpūtā, lai izbaudītu saules starus un patīkamu laiku, labāk gan doties vēlā pavasarī vai agrā rudenī. Ziemas var pārsteigt ar lietainu un vējainu laiku, taču vasarās var būt pārāk karsts.