Palutiniet sevi - ieteikumi SPA dienai mājās


Ikdienas skrējienu un stresa jūklī ir svarīgi apstāties, atrast laiku priekš sevis un... relaksēties. Ne visi var atļauties izbrīvēt laiku, lai dotos uz kādu smalku spa un pavadītu tur visu dienu. Te būs pāris ieteikumi, kā palutināt sevi mājas apstākļos. Ticiet – gan jūsu prāts, gan ķermenis teiks lielu PALDIES!

Pabarojiet matus ar paštaisītu matu masku. Jums būs nepieciešama pus krūzīte medus, divas tējkarotes olīveļļas, viens olas dzeltenums un viens avokado. Viss jāsaspaida un jāsamaisa kopā, jāiemasē matos un jāpatur 30 minūtes vai vēl ilgāk, ja laiks atļauj.

Kamēr maska darbojas, tikmēr uztaisiet citron-ūdeni ar piparmētrām – gan jūs, gan jūsu āda jutīsies svaigāka. Atstājiet gan vismaz tējkaroti citrona sulas nākamajam piedzīvojumam.

Sejas ādu īpaši palutināt varēsiet ar paštaisītu ēdamu dubļu masku. Jūs teiksiet, ka dubļus nevar ēst? Protams, ka var, ja pati tos pagatavojiet! Ar šo recepti pietiks 3-5 sejas maskām. Jums nepieciešamas 2-3 tējkarotes grieķu jogurta, viena tējkarote kakao pūdera, 1 tējkarote paniņu, ¼-1/2 saspaidīta banāna, 1 tējkarote medus un 1 tējkarote jau pieminētās citrona sulas.

Ja jums ir sausa vai bojāta āda, tad citronu sulu tomēr nelieciet, bet pievienojiet tik pat daudz klāt vēl medu. Savukārt, ja sejas āda ir vairāk eļļaina, pievienojiet vairāk citronu sulas un mazāk medus.

Visas sastāvdaļas vislabāk būt sablenderēt. Dubļu maskai jābūt pietiekami biezai, lai tā netecētu nost no sejas. Protams, kā jau ar visām maskām, pirms tās uzklāšanas uz sejas, nelielu daudzumu uzlieciet uz ādas, lai pārbaudītu, vai nerodas kādas alerģiskas reakcijas. Ja viss kārtībā, tad uzklājiet gardos dubļus uz sejas un atpūtieties 20-30 minūtes.

Protams, nedrīkst aizmirst par pašu dārgāko un skaistāko – jūsu acīm. Pagatavojiet gēlu ādai ap acīm pati! Sablenderējiet nomizotu garo pus gurķi, caur sietu nolejiet tā sulu un to samaisiet kopā ar 5-8 tējkarotēm bioloģiskas alvejas želejas. Ielieciet masu kādā trauciņā un ļaujiet stundu tai pastāvēt ledusskapī. Gēls noderēs ne tikai spa dienām, bet arī ikdienas acu ādas labsajūtai!

Tagad paskatieties uz leju un pakustiniet savus kāju pirkstiņus. Arī pēdas ir pelnījušas īpašu uzmanību, bet tā kā šis ir spa laiks, tad berzt un griezt neko nevajag. Par sauso pēdu ādu izcili parūpēsies šī pavisam vienkāršā recepte. Jums būs nepieciešama pus krūze mutes skalojamā līdzekļa (vēlams tāds, kuram nav pievienotas krāsas, ja vien nevēlaties, lai ne tikai nagi, bet arī pēdas būtu košākā krāsā), pus krūze ābolu etiķa (nekādā gadījumā neizmantojiet parasto etiķi) un viena krūze ūdens. Sajauciet visas sastāvdaļas kādā bļodā, kurā nebūs žēl likt kājas, ielejiet sev glāzē vīnu vai citronu sulu un iemērciet kājas uz 15-20 minūtēm. Pēc tam vienkārši tās noslaukiet ar dvieli un gatavs – kāju āda ir kļuvusi mīksta un maiga!

Ja nav lustes vienai visu gatavot, uzaiciniet ciemos draudzenes vai iesaistiet mīļoto cilvēku, vai bērnus. Galvenais noteikums ir atpūsties un izbaudīt katru mirkli, ko pavadiet lutinot sevi!