Siltā Islande jeb kāpēc atvaļinājumam izvēlēties tieši Azoru salas


Ārstniecisks gaiss, tirkīzzils okeāns, krāsaini kalnu ezeri, eksotiski putni, sulīgi dienvidu augļi, garšīgs vīns, termālie baseini, ūdenskritumi... Ne velti Azoru salas neparastās dabas dēļ dēvē par silto Islandi.  

Azoru salas ir vulkāniskas izcelsmes salu arhipelāgs. Tas sastāv no deviņām salām, kas izvietojušās Atlantijas okeānā starp Eiropu un Ziemeļameriku, aptuveni 1300 km uz rietumiem no Portugāles un 1900 km uz austrumiem no Kanādas.

Azoru salas ir galamērķis dabas mīļotājiem, jo šeit ir apskatāmi dažādu formu ezeri, okeāns, termālie ūdeņi, tējas plantācijas un vulkānu krāteri. Vulkānu darbība ir pierimusi, atstājot iespaidīgas krāteru ainavas, karstos avotus, alas un geizerus. Raksturojot atšķirības salu ainavās, vietējie iedzīvotāji katrai salai piešķīruši savu krāsas apzīmējumu no dzeltenās un zaļās līdz melni pelēkajai, bet zemes spēku un karstos avotus iemanījušies izmantot tradicionālu ēdienu gatavošanai un ananāsu plantāciju audzēšanai.

Sao Migela ir Azoru arhipelāga lielākā sala, kuru „Lonely planet” - pasaulē ievērojamākais tūrisma ceļvežu publicētājs iesaka izvēlēties, ja nav pietiekami daudz laika, lai apceļotu visu arhipelāgu. Tajā vienkopus atrodams viss labākais, ko vulkāniskās Azoru salas spēj piedāvāt. Sao Migelas ainavas ietver gan brīnišķīgus ezerus, gan baltas pludmales, gan ziediem pārpilnas pļavas, gan augstus kalnus, gan kristāldzidrus okeāna līcīšus. Savukārt, tās galvaspilsēta Ponta Delgada piedāvā Portugālei tipiskās melnbalti bruģētās šaurās ieliņas un laukumus, krāšņas baznīcas, pilsētas dārzus, tai skaitā izslavēto Žozē du Kantu botānisko dārzu, ananāsu plantācijas nieka 10 minūšu attālumā no pilsētas centra un zivju restorānu virkni pa ceļam uz ostu.

Azoru salas, esot tālu prom no Eiropas kontinenta, ir saglabājušas vietējos iedzīvotājos miera sajūtu un klusumu. Šī ir īstā vieta patiesam RELAX!