Top 8 idejas dāvanām jauno tehnoloģiju bērniem


Straujiem soļiem tuvojas svētku laiks un vecāku prātus aizņem domas par aizraujošām, bet reizē noderīgām dāvanām bērniem. Vecāki arvien vairāk izvēlas ieguldīt bērnu izglītībā, jaunu prasmju apguvē un tālākā attīstībā.

Nav noslēpums, ka mūsdienu dinamiskajā pasaulē arvien vairāk jātiecas apgūt jauno tehnoloģiju spēku. Mēs gribētu, lai mūsu bērni kļūst no tehnoloģiju patērētājiem uz izgudrotājiem un inovatoriem, kas iet solīti priekšā ne tikai mums vecākiem, bet arī laikam.

Mēs jautājām tehnoloģijas mīlošiem vecākiem Latvijas tehnoloģiju kopienās, kas, viņuprāt, ir labas idejas izglītojošām un aizraujošām dāvanām, kas attīsta jaunas prasmes un iemaņas un raisa interesi par jaunajām tehnoloģijām.  Mēs iekļāvām arī aktivitātes jauno tehnoloģiju izzināšanai un jauniem piedzīvojumiem kopā visai ģimenei. Dažreiz kopā pavadītais laiks ir labākā dāvana visiem.

Lūk šeit 8 idejas dāvanām jauno tehnoloģiju bērniem un viņu vecākiem:

1. Virtuālās realitātes meistarklases “Portāls VR”

Portāls VR ir uzņēmies iniciatīvu un sadarbībā ar pašmāju un ārzemju VR māksliniekiem piedāvā 4 praktisko nodarbību kursu mēneša garumā VR(virtuālās realitātes) un radošās domāšanas iemaņu apgūšanai.  Meistarklases paredzētas 6-13 gadu veciem bērniem. Šobrīd iespējams pieteikties meistarklasēm janvārī un februārī. Portāls VR piedāvā arī virkni citu aktivitāšu uz vietas Tērbatas ielā 55.

Izmaksas: 4 meistarklašu cikls izmaksā 100 €.
Bērns pēc tā apgūšanas saņems sertifikātu par prasmju apgūšanu un iespēju turpināt attīstīties vēlamā virzienā Portāls VR studijā.
Info: Vairāk par  darbnīcām rakstot uz portalsvrarcade@gmail.com vai pa tālruni +37126881469.


2. Zinātkāres centra “ZINOO” apmeklējums, īpaši pasākumi

ZINOO centri atrodas Rīgā, Cēsīs, Liepājā un Daugavpilī. ZINOO būs iedvesmojošs partneris un centrā esošās ekspozīcijas palīdzēs raisīt interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

Ziemas skolas brīvlaikā no 27.decembra līdz 4.janvārim ZINOO Rīga piedāvā skolēniem iepazīties ar dažādiem zinātkāres tematiskajiem izaicinājumiem un eksperimentiem klātienē. Īpašie pasākumi paredzēti 1.-6.klases skolas vecuma bērniem.

Izmaksas: Tematiskās diena biļete izmaksās 35 €/dienā.

Info: Vairāk par ZINOO aktivitāšu kalendāru : www.zinoo.lv/centri/riga/tematiskas-dienas, informācija pa telefonu ‭28391669.

Zinātkāres piedzīvojumus piedāvā arī  Kurzemes Democentrs, Ventspilī www.kurzemesdemocentrs.lv/lv/kurzemes-democentrs un interešu izglītības centrs “Lielvārdi” Lielvārdē www.lielvardi.lv.

3.Jaunas apņemšanās nākamajam gadam ar LEARN IT programmēšanas nodarbībām.

LERAN IT mācību programmas noriss 2 semestros no oktobra līdz maijam, ar nodarbībām reizi nedēļā. Šobrīd norit uzņemšana pavasara semestrim.

LERAN IT piedāvā apgūt izvēlēties no vairākām programmām, kas ir īpaši pielāgotas bērniem no 3. līdz 9.klasei bez priekšzināšanām programmēšanā. Nodarbībās skolēni veido spēles, mobilās lietotnes un mājas lapas, kā arī risina loģiku attīstošus uzdevumus un kontrolē robotus.

Izmaksas: 15 nodarbības izmaksās 135 /semestrī.
Info: Ar programmām un norisi var iepazīties www.learnit.lv kā arī pa tālruni +37126746546.


4. “Little Bits” komplekti 

Tehnoloģijās bāzēti rotaļlietu komplekti, kurus jāsaliek pašam. Inovātora, kosmosa pētnieka un mūzikas komplekti - visi balstīti uz tehnoloģiju un radošuma aspektiem. Skatoties uz LIttle Bits piedāvājumu arī vecākiem gribēsies atkal atgriezties bērnībā.

Izmaksas: Vidēji komplekta cena no 70-140 $.

Info: www. littlebits.com

5. Zinātkāres grāmatas

Šķiet digitālā laikmetā grāmatas kļuvušas arvien rūpīgākas un skaistākas.
Tehnoloģiju vecāki min dažas no tām:
Ruby books www.helloruby.com - vienkārši un saistoši par datoriem un programmēšanas radošo pasauli.

Minecraft grāmatas www.minecraft.gamepedia.com/Book - Mincraft popularitāte bērnu vidū nav tikai un vienīgi spēlēšanās, Mincraft piedāvā iespēju izzināt tehnoloģiju un spēļu pasauli no otras puses.
Rebel Girls grāmatas (gan meitenēm gan puikām) www.rebelgirls.co - pieejamas arī latviešu valodā un iekļauj stāstus par tehnoloģiju pionieriem un izgudrotājiem, kas iedvesmo izzināt.

Vienmēr aktuālas būs tēmas par kosmosu, raķetēm, teleskopiem un fizikas likumiem.

6. Katru mēnesi jauns izaicinājums ar KIWICO

KIwiCo piedāvā iespēju pielāgot radošo tehnoloģiju spēles un nodarbes dažādām vecuma grupām un nodrošina katru mēnesi jaunus izaicinājumus, lai patstāvīgi uzturētu bērna interesi un aizrautību.

Zinātne, tehnoloģijas, māksla un dizains, iespēja izvēlēties komplektus dažādām interesēm un attīstības virzieniem. Iespējams iegādāties arī dāvanu kartes.Izmaksas: Trīs mēnešu abonements izmaksās 60 $, sešu mēnešu - 110 $.
Info: www.kiwico.com

7. Robots, kas seko zīmējumam

Iespēja pārvērst papīru un zīmēšanas nodarbi par interaktīvi saspēli ar robotiņu. Robotiņs ir savienots ar aplikāciju, kas palīdz izprast robotikas būtību un programmēt dažādus jaunus uzdevumus.

Izmaksas: komplektiņus ar svētku atlaidēm iespējams iegādāties no 77 $.

Info: www. Ozobot.com


8. AHAA zinātnes centra Tartu apmeklējums

Zinātkāres brauciens visai ģimenei. AHAA centrs 3h brauciena atālumā Igaunijas pilsētā Tartu vēl arvien ir aktuāls un cnetrs rūpējas par to, lai tiktu papildinātas un dažādos aekspozīcijas. Svētku brīvdienu laikā paredzēti vairāki tematiskie pasākumi.
Jāpiebilst, ka AHAA būs atvērts līdz 7.janvārim un pēc tam mēnesi būs slēgts sakarā ar remontdarbiem.

Izmaksas: ģimenes biļete 39 €.

Info: www.ahhaa.ee

Raksta autore : Gunita Kuļikovska, jaunuzņēmuma Vividly dibinātāja, arhitekte un Good Technology Collective vēsniece.