Baltic Open 2019

Vētrainā tenisa nedēļa ir aizvadīta uz viegla un mierīga viļņa kopā ar Relax FM. Un neskatoties uz to, ka Latvijā katru gadu notiek ap simt dažāda līmeņa turnīru, tai skaitā Riga Open, starptautiski junioru turnīri, Latvijas izlases spēles, Deivisa Kauss un Federāciju Kauss, "WTA International" kategorijas turnīrs mūsu valstī norisinājās pirmo reizi. Ko lai saka - grandiozs notikums Latvijai!

Lai gan turnīra organizētāji - Krievijas mārketinga aģentūra ONE SGM, kas iepriekš rīkojusi sacensības Maskavā, un Latvijas tenisa savienība Jura Savicka vadībā - ieguldīja milzīgu  sagatavošanas darbu, sports, kas pamazām kļūst pieejams ne tikai izredzētajiem, skatītājus un līdzjutējus turnīram spēja piesaistīt vien pateicoties divām Latvijas tenisa zvaigznēm - Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai. Turnīrs norisinājās tenisa centra Lielupe atklātajos kortos no 22. līdz 28.jūlijam un šajās dienās uzņēma tūkstošiem līdzjutēju, vairums no kuriem izvēlējās atbalstīt savējos.

Abas mūsu sportistes, sniedzot intervijas, vairākkārt atzīmēja, ka šāds turnīrs ir iespēja pievērst uzmanību tenisam un labs iemesls, lai atvestu uz kortiem savus bērnus. Gribas ticēt, ka šī grandiozā notikuma organizētāji sarīkos turnīru arī nākamajā, 2020. gadā.

Sportistes sacentās par balvu fondu 250 000 dolāru (223 000 eiro) apmērā, turklāt uzvarētāja saņems 280 WTA reitinga punktus.

Sieviešu pāru sacensībās uzvaru svinēja Zviedrijas - Serbijas pāris Šārona Fičmane un Nina Stojanoviča, kuras finālā pārspēja Aļonas Ostapenko un Kazahstānas tenisistes Gaļinas Voskobojevas pāri.

Vienspēļu finālā aplausu vētru baudīja Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kura gandrīz 3 stundu ilgā cīņā pieveica polieti Kataržinu Kavu.

Sevastova, kura pasaules reitingā ieņem 11. vietu, līdz šim kortos nebija tikusies ar 194. vietā esošo polieti. Jāpiezīmē, ka Kavai šis bija pirmais WTA fināls karjerā, taču līdz pat beidzamajai sekundei viņa cīnījās godam.