Pārtikas produkti, kas palīdz tikt galā ar stresu


Iepriekš noskaidrojām, kuri pāŗtikas produkti var ķermenim radīt lielāku stresu. Taču šoreiz pastāstīsim, ko vajadzētu lietot uzturā, lai justos labi un atbrīvotos no satraucošas pašsajūtas, ko rada stress.

Našķojies ar riekstiem!

Stress “apēd” mūsu B vitamīnu krājumus, taču riekstu graušana palīdz tos atkal papildināt. B vitamīni palīdz cīņā ar lieko stresu, ārstē trauksmi un depresiju, kā arī uzlabo atmiņu. Riekstos ir arī kālijs, piemēram, pāris saujas ar pistācijām dienā var samazināt asinsspiedienu un samazināt stresa radīto ietekmi uz sirdi.

Pievienojiet ēdieniem sarkano papriku

Apelsīni parasti tiek slavināti, kā lielisks C vitamīna avots, taču sarkanajā paprikā tā ir aptuveni divas reizes vairāk. Diētas, kurās iekļauta C vitamīniem bagātīga pārtika, palīdz kontrolēt kortizola līmeni un organisms ātrāk atjaunojas pēc kortizola līmeņa paaugstināšanās.

Divas reizes nedēļā ēdiet lasi

Pētījumā par smadzenēm, uzvedību un imunitāti cilvēkiem, kuri katru dienu 12 nedēļas lietoja omega-3 piedevu, ikdienas satraukums samazinājās par 20% salīdzinājumā ar placebo grupu. Omega-3 atrodams arī linsēklās, valriekstos un sojā, taču labāks rezultāts būs divas reizes nedēļā ēdot lasi vai kādu citu treknāku zivi.

Ēdiet spinātus!

Tie ir bagātīgi ar magniju, kas, savukārt, atbild par stresa iznīcināšanu. Magnijs palīdz regulēt kortizolu un asinsspiedienu. Tā kā magnijs tiek izskalots no ķermeņa, kad esat stresa stāvoklī, ir svarīgi atpakaļ uzņemt pietiekamu daudzumu. Magniju var uzņemt arī ar pupiņām un brūnajiem rīsiem.

Piepildiet savu kuņģi ar auzu pārslām

Lai arī to pagatavošana ir pavisam vienkārša, auzu pārslas ir pieskaitāmas pie sarežģītajiem ogļhidrātiem. Organismam tās patīk, jo tiek sagremotas lēnāk un, atšķirībā no rafinētajiem ogļhidrātiem (baltmaizes vai makaroniem), neizraisa asinīs cukura līmeņa paaugstināšanos.

Izvēlieties tumšo šokolādi

Ja jums uznāk vēlme pēc kā salda, tad šokolāde, kurai ir vismaz 70% kakao, būs īstā kāres apmierinātāja. Tajā ir daudz kaloriju, tāpēc padomājiet par to, cik daudz vajadzētu to apēst. Neliels daudzums tumšās šokolādes ikdienā samazinās kortizola līmeni.

Malkojiet tēju

Dodiet priekšroku zāļu tējām, piemēram, kumelīšu, piparmētru vai ingvera. Tās nomierinās gremošanas traktu, kas, savukārt, palīdzēs nomierināt nervu sistēmu jūsu zarnās.