Atvaļinājums nedēļas nogalē!


Tik ļoti gribas atvaļinājumu, bet nav iedvesmas gariem lidojumiem? Aizlido uz Oslo, Berlīni vai Kopenhāgenu! Jaunus iespaidus un iedvesmu spēsi noķert arī nedēļas nogales laikā.

 

Oslo atrodas vien stundas un 20 minūšu attālumā. Noteikti apskatiet Akešhūsa cietoksni, karaļa pili, pilsētas rātsnamu, kur notiek gadskārtējās Nobela Miera prēmijas ceremonijas, Munka muzeju, Vīgelanna skulptūru parku un vikingu kuģu muzeju.

Arī uz Kopenhāgenu būs jālido vien stunda un 20 minūtes. Šī Skandināvijas pilsēta atšķiras ar savu īpašo šarmu un dzīves ātrumu. Tā drīzāk ir kosmopolītiskās un brīvās Amsterdamas, nevis vēso Skandināvijas pilsētu radiniece. Noteikti apmeklējiet Hansa Kristiāna Andersena brīnišķīgo pasauli, brīvdomātāju pilsētiņu Kristiāniju, kas ir unikāla Kopenhāgenas daļa. Gan bērniem, gan pieaugušajiem noteikti patiks Tivoli parks un Ginesa pasaules rekordu muzejs.

Savukārt stundas un 40 minūšu attālumā esošā Berlīne pilnīgi noteikti ir dēvējama par ēdienu galvaspilsētu un vietu, kurā tiek silti uzņemts ikviens. Pilsētas šarmu vislabāk apskatīt no Reihstāga kupola. Lai taupītu laiku un nestāvētu rindās, apskatei iesakām pieteikties iepriekš. Bērni noteikti izbaudīs Lego pasauli, bet esiet uzmanīgi, jo iespējams, ka viņiem tā patiks tik ļoti, ka grūti būs tikt prom. Dabas muzejā mutes atvērsies ne tikai bērniem, bet arī jums –  tajā atrodams 13 metrus augsts dinozaura skelets, neskaitāmas fosilijas, izbāzeņi un ģeoloģiskie paraugi.

Bet, ja pilsēta nemaz neuzrunā, tad 70 km attālumā Berlīnes atrodas lielākais atrakciju parks Eiropā – “Tropu salas”. Šis kūrorts ir piemērots gan vienas dienas, gan nedēļas nogales garuma izklaidei. Tajā iespējams paslēpties no vēsā laika un relaksēties baseinu zilajā ūdenī vai zaļajā tropu lietus mežā, kas atrodas iekštelpās.