Stiprini imunitāti apzināti


Tas, ko ēdam, un cik bieži ikdienā iekļaujam fiziskās aktivitātes, ietekmē arī mūsu imūnsistēmu. Taču ne mazāk būtiski ir uzturēt arī garīgo veselību. Kāpēc? Padomājiet, smadzenes ir tieši saistītas ar visiem orgāniem cilvēka ķermenī un nepārprotami arī ir atbildīgas par labu imūnsistēmas darbību. Jūs noteikti kaut vienreiz dzīvē esat jutuši dīvainu kņudēšanu vēderā tajos brīžos, kad esat par kaut ko satraucies – šis piemērs lieliski parāda, kā kopā ar pārējo ķermeni strādā smadzenes.

Kā stress ietekmē imūnsistēmu?

Stress tā akūtajā jeb izdzīvošanas un pašsaglabāšanās formā ir vajadzīgs. Cilvēki senos laikos tam ir labs pierādījums, jo brīžos, kad tiem uzglūnēja plēsoņa, šis pašsaglabāšanās instinkts ir tieši tas, kas izdzīvot, operatīvi atrodot iespējas, kā ar situāciju tikt galā. Savukārt, stress hroniskā līmenī, piemēram, ieilgušas raizes par darbu vai finansiālo drošību, attiecībām, savu vai tuvinieku veselību, nav labs, un laika gaitā tas var graut imunitāti. Tas burtiski ēd labo ķermenī.

Samazinot stresu, stiprini imūnsistēmu

Ja runājam par garīgo imūnsistēmas “trenēšanu”, tai ir divas praktizēšanas iespējas. Pirmā – no apakšas uz augšu, kur cilvēks nodarbojas ar jogu vai Tai Chi. Otrā – no augšas uz leju, kur cilvēks koncentrējas uz apzinātības praksi, piemēram, meditāciju. Tai ir tik daudz un dažādu paveidu un izteikti jūtami rezultāti prasa laiku, taču pat vienai dienai ar praktizētu meditāciju, ir ietekme uz organismu. Skatoties, kas šobrīd notiek pasaulē, nav labāka laika, kā sākt to ieviest ikdienā vai pāris reizes nedēļā jau tagad.