Tuvo Austrumu miera osta


Pretstatā saviem daudziem saviem tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, Jordānija izceļas kā miera oāze Tuvajos Austrumos. Jordānijā valda Vidusjūras tipa subtropu un krasi kontinentāls, ļoti sauss klimats. Vidējā temperatūra janvārī ir no +8° līdz +14°C, jūlijā no +24° līdz +30°C. Naktis ir diezgan vēsas. Piemērotākais laiks Jordānijas apmeklējumam ir pavasaris un rudens. Valsts dienvidos pie Akabas līča, pateicoties mikroklimatam, dabas apstākļi ir maigāki. Tāpēc šo reģionu var apmeklēt visu gadu.

Jordānija var lepoties ar unikālu vietu pasaule – Nāves jūru, kas ir zemākais sauszemes punkts pasaulē – 422 m zem jūras līmeņa. Līdz ar to šī jūra ir beznoteces ezers. Tas arī izskaidro sāls nedabiski augsto koncentrāciju jūrā. Tā ir vismaz desmit reižu lielāka nekā, piemēram, Sarkanajā jūra. Ūdens temperatūra Sarkanajā un Nāves jūrā nav zemāka par 21°C. Nāves jūras gultne ir bagāta ar vērtīgiem māliem un jūras dubļiem, ko izmanto tās vārdā nosauktā kosmētikā. Lai pārliecinātos par izslavēto vērtīgo iedarbību, var ar jūras dibenā esošajiem dubļiem noziest ķermeni un pagaidīt, kas notiek. Kad noskalojas, izrādās, āda kļuvusi zīdaina un maiga.

Nāves jūras novietojums zem jūras līmeņa radījis labvēlīgus apstākļus neskaitāmu kanjonu rašanās iespējām Jordānijā.

Petra – tuksneša vidū starp kanjoniem paslēpusies, sārtajās smilšakmens klintīs izcirsta pilsēta. Lai nokļūtu Petrā, jāmēro interesants ceļš caur kanjonu. Tas ir šaurs, abās pusēs slejas varenas smilšakmens klintis, kas brīžiem sakļaujas tik cieši, ka saules gaisma pazūd. Taču, tuvojoties pilsētai, kanjons atveras un acīm paveras unikāls skats - klintī cirsti tempļi, teātris.

Esot Jordānijā, noteikti jāredz skaistākais tuksnesis pasaulē – Vadi Rum, saukts arī par Mēness ieleju. Tuksnesis izceļas ar krāsainību un reljefu. Mūžīgā vēja un smilšu deja ir radījusi sapūstas granīta un smilšakmens skulptūras, kas paceļas augstu virs vienmēr klīstošajām rūsas krāsas kāpām. Savukārt klusums tāds, ka šķiet, esi nekur, laiks apstājies.

Pie Nāves jūras izvietoti kūrorti – viesnīcas, kur ārstē ādas, locītavu, kaulu slimības. Tieši šo vietu zemes virsū uzskata par vislabāko minēto slimību ārstēšanā.