Diendusa - pilnvērtīgākai dzīvei


Veselīgi gulēšanas paradumi var sniegt milzīgu atšķirību Tavai dzīves kvalitātei. Protams, kvalitatīvs miegs naktī ir pats svarīgākais, taču iesnaušanās dienas laikā uz 20-30 minūtēm var palīdzēt uzlabot garastāvokli, uzmanību un palīdzēt Tev izturēt līdz vakaram, īpaši, ja ir stresa pilna un aizņemta ikdiena.

Te būs pāris ieteikumi, kāpēc atrast laiku nelielai snaudai dienas laikā:

Uzlabojas atmiņa

Pēc Sārlandas Universitātes Vācijā veiktajiem pētījumiem īss pusdienlaiks no 30-45 minūtēm var uzlabot Tavu dienas atmiņu par 500 procentiem.

Palielinās koncentrēšanās spējas

Neliela snauda var atjaunot modrību un uzlabot paveicamo darbu kvalitāti. NASA pētījumā, kurā piedalījās piloti un astronauti, noskaidrojās, ka 40 minūšu snauda uzlaboja viņu koncentrēšanās spējas un darba kvalitāti par 34%, bet uzmanību – par visiem 100%.

Psiholoģiskie ieguvumi

Īsa pusdienlaika snauda ir kā mini atvaļinājums no tā jau aizņemtās ikdienas dzīves. Miegs ir labākais veids kā atpūsties un atjaunot ķermeni.

Pastiprinās radošums

Zinātnieki stāsta, ka īsā miega laikā smadzeņu labā puse, kurā atrodas radošums un vizuālā domāšana, aktīvi komunicē pati ar sevi.

Samazinās risks iedzīvoties traumās

Cilvēki, kuriem ir miega bads biežāk cieš dažādos negadījumos. Noguruma mazināšanai un veselīgākai ikdienai palīdzēs vismaz 30 minūšu snaudiņa.

Veselāka sirds

Cilvēkiem, kuri ikdienā iesnaužas vismaz uz 30 minūtēm, ir veselākas sirdis un par 37% mazāks risks nomirt no sirds slimībām.

Laime

Tie, kuriem ikdienā izdodas iesnausties uz 30 minūtēm, izbauda pacilātāku garastāvokli daudz biežāk nekā tie, kuri dienas laikā paguļ ilgāk vai nedara to nemaz.

Samazinās apetīte un neveselīgas pārtikas patēriņš

Miega trūkums var palielināt apetīti un attiecīgi arī ēdiena izvēlē iedarbināt impulsus, kas priekšroku dos neveselīgai pārtikai.  Kad cilvēks ir aizmidzis, ķermenis saražo mazāk izsalkuma hormonu. Zinātnieki uzskata, ka regulāra iesnaušanās var novērst ķermeņa svara palielināšanos un samazināt apetīti.