Elpojiet un atpūtieties


Katrs cilvēks var zaudēt savu līdzsvaru, pat tas, kurš stabili un pārliecinoši stāv uz kājām. Neatkarīgi no tā, cik stipri un veseli mēs izskatāmies fiziski, mūsu garīgās sajūtas tomēr nodrošina ķermeņa kopējo labsajūtu.

Protams, vieglāk ir ignorēt negatīvo vai arī savas sliktās emocijas uzgāzt virsū kādam citam, nevis strādāt ar savu iekšējo stāvokli. Tomēr psihologi ir atraduši labāko veidu, kā tikt galā negatīvo un saglabāt garīgo līdzsvaru. Pareiza elpošanas tehnika palīdzēs maksimāli atpūsties gan garīgi, gan fiziski.

1. Vingrinājums īpaši ieteicams tiem, kuri cieš no bezmiega vai arī nespēj atbrīvot prātu no ikdienas problēmām. Apsēdieties tā, kā jums ir ērti. Vienīgais noteikums – mugurai jābūt taisnai. Skaitiet līdz četri un uz katra vieninieka caur degunu ieelpojiet vai izelpojiet. Šī elpošanas tehnika ir ļoti laba mūsu nervu sistēmai. Vislabākais laiks šī vingrinājuma veikšanai ir pirms gulēt iešanas.

2. Vingrinājums noderēs tiem, kuri cieš no augsta asinsspiediena. Svarīgākais ir veikt dziļu ieelpu caur degunu, tādējādi atverot diafragmu. Šādi būtu jāelpt aptuveni 6 reizes 10 minūšu laikā. Šo metodi ir nepieciešams praktizēt katru dienu 6 nedēļas. Savukārt, lai justu ievērojamus uzlabojumus, elpa ir jāvingrina katru dienu vismaz 6 nedēļas.

3. Metode noderēs tiem, kuriem tiešām ir nepieciešama līdzsvars un miers. Meditācijai ir nepieciešams ērts stāvoklis. Ar labo īkšķi nospiediet labo nāsi un veiciet dziļu ieelpu caur kreiso. Pēc tam rīkojieties tieši pretēji. Šī metode noderēs tajos brīžos, kad trūkst koncentrēšanas spējas, lai iecerētos darbus paveiktu pēc iespējas rūpīgāk un precīzāk. Nav ieteicams šo vingrinājumu veikt pirms iešanas gulēt, jo tā nevis nomierinās, bet sniegs mundruma sajūtu.

4. Kā ātri un efektīvi atbrīvot spriedzi no galvas līdz kājām? Apgulieties klusā vietā, aizveriet acis un sajūtiet katru savu ķermeņa daļu, katru muskulīti. Apzinieties savus kāju pirkstgalus, tālāk jau papēžus, ikrus, ceļgalus un tā vienmērīgi uz augšu. Elpojiet lēnām caur degunu, skaitiet līdz pieci un izelpojiet caur muti. Turpiniet līdz jūtieties absolūti atslābinājies.

5. Vizualizējiet visumu! Ieslēdziet patīkamu instrumentālo mūziku, aizveriet acis un elpojiet dziļi. Iedomājieties, ka pamazām ceļaties debesīs līdz nonākat kosmosā. Lidojiet, apskatiet zvaigznes tuvumā un pabarojiet savu iztēli ar kaut ko jauku!

Vizualizējiet visumu! Ieslēdziet patīkamu instrumentālo mūziku, aizveriet acis un elpojiet dziļi. Iedomājieties, ka pamazām ceļaties debesīs līdz nonākat kosmosā. Lidojiet, apskatiet zvaigznes tuvumā un pabarojiet savu iztēli ar kaut ko jauku!