Kā 15 minūtes mežā var izmainīt jūsu dzīvi


Mežs ir kā rokas plaši atvērtas apskāvienam, gatavas samīļot, sniegt spēku un atbalstīt. Mežs apbur ar savu skaistumu, skaņām un smaržām. Pavadot tikai 15 minūtes tajā, pašsajūta uzlabosies – mežs liek justies dzīvam!

Ieiet mežā ir kā iziet cauri vārtiem, otrpus tiem atstājot ikdienas troksni, burzmu, asfaltētos ceļus. Jūs ierodieties miera un smaržu pasaulē.

Somijas dabīgo resursu institūts ir pierādījis, ka pat īsa vizīte mežā cilvēkam uzlabo pašsajūtu – samazina stresu un uzlabo vitalitāti.

Meža takas aicina uz jauniem iespaidiem un drīz vien ikdienas steiga un pienākumi paliek pavisam nenozīmīgi. Mežā nav vajadzības izlikties, nav jābūt perfektam. Jūs varat vienkārši būt pats un tikpat vienkārši apzināties un izbaudīt būšanu šajā skaistajā pasaulē.

Mežā cilvēka ķermenis sāk atpūsties. Elpa paliek vieglāka un vienlaicīgi arī dziļāka. Ar katru elpas vilcienu ķermeņa pašsajūta uzlabojas.

Smaržu harmonija ir neaprakstāma! Atrodoties mežā iespējams pirmo reizi pa īstam apzināsieties, ko pa īstam nozīmē “elpot”. Meža gaiss smaržo tik labi – mitras sūnas un koku stumbri pēc lietus, ziedi un piebirušās skuju takas… Tajā ir tik bagātīga smaržu buķete, ka variet pat sajust jaunas dzīvības veidošanos pavasaros vai pirmā sala un sniega smaržu vēlā rudenī.

Atsaucoties uz pētījumu, pavadot mežā tikai piecas stundas mēnesī, ļoti uzlabojas garīgā veselība. Iedomājieties tikai, kā būtu, ja tās būtu piecas stundas nedēļā!