Labākā sporta zāle - dārzs!


Vai esat iedomājušies, ka rušināšanās pa dārzu varētu būt brīnišķīga aktīvās atpūtas nodarbe? Iet, pietupties, piecelties kājās, atkal pietupties – tā taču ir visīstākā vingrošana! Šīs fiziskās kustības palīdz jūsu veselībai ne tikai fiziski, bet arī garīgi. Apskatīsimies sīkāk, kas tad ir tie nozīmīgākie ieguvumi!

Tā kā dārza kopšanu varētu nosaukt par vidējas intensitātes vingrinājumu, tā vienlaicīgi palīdz sadedzināt papildu kalorijas un uzturēt veselīgu svaru. Viena stunda dārza darbos palīdz sadedzināt pat 330 kalorijas, kas ir pat vairāk kā vienkārši staigājot mērenā tempā. Papildināt slodzi var ar pļaušanu, rakšanu un stādīšanu.

Salīdzinot ar citiem vaļaspriekiem, dārzkopība ir ārkārtīgi efektīva, lai novērstu stresa, depresijas un trauksmes pazīmes. Tāpat tā liks jums justies kā laimīgākam un priecīgākam cilvēkam. Dārzs tā kopējam sniedz iespēju saprast savu nozīmīgumu, rūpējoties par jaunu dzīvību. Tas uzlabo dzīves kvalitāti, samazina garastāvokļa svārstības un pazemina kortizola līmeni, kas ir atbildīgs par stresa rašanos.

Atrodoties dārzā saulainā laikā, variet tikt pie stiprākiem kauliem! Kā? Uzturoties ārā, veicot dārza darbus un rūpējoties par saviem mīļajiem augiem, jūs baudāt sauli tajā pašā laikā paaugstinot D vitamīna līmeni savā ķermenī. D vitamīns ir ārkārtīgi labvēlīgs jūsu kaulu veselībai, jo tas, savukārt, paaugstina kalcija līmeni organismā, kas ir būtisks kaulu veidošanai. Tomēr neaizmirstiet - atrodoties ārā, uzklājiet sauļošanās līdzekli, lai aizsargātu ādu!

Kā jau no iepriekš lasītā var saprast – dārza darbi palīdz mazināt stresu, atslābina ķermeni un ļauj justies labāk. Tas viss toties uzlabo sirds un asinsvadu veselību, normalizējot asinsspiedienu. Ideālā gadījumā dārzam vēlams katru dienu veltīt 30-35 minūtes.