Laiks pavasara tīrīšanai


Pavasaris ir īstais laiks, kad iepazīstināt vai atgādināt par Marijas Kondo metodi, kā kārtojot māju, sakārtot arī savu galvu. Viņa pati saka, ka mājas sakārtošana ir brīnums, kas rada enerģisku un laimīgu dzīvi! Sakārtojot māju un samazinot mantu daudzumu, atklāsiet savas patiesās vērtības un to, kas jums dzīvē patiešām svarīgs.

Pirmkārt, mājas sakārtošana nav tikai sievietes pienākums, tajā būtu jāiesaistās visai ģimenei. Iedvesmai variet sākumā kopīgi paskatīties seriālu “Tidying Up with Marie Kondo” vai izlasīt Marijas Kondo grāmatu “Kārtības maģija”. Kad esat iedvesmojušies, ieslēdziet fonā vieglu un mierīgu radio Relax FM un sāciet!

Katrs paņemiet pilnīgi visas savas drēbes – arī ziemas jakas, zeķes, apakšveļu – un sametiet katrs atsevišķi vai nu uz dīvāna vai gultas. Apskatiet un novērtējiet šīs kaudzes lielumu. Varbūt tā ir milzīga, varbūt arī neizskatās nemaz tik traki – jebkurā gadījumā tieši tagad sāksies pirmais posms, lai savestu kārtībā gan dzīvesvietu, gan jūsu attieksmi pret katru lietu, kas ar jums dzīvo zem viena jumta.
Ņemiet no kaudzes pa vienam apģērba gabalam un uzdodiet sev pavisam vienkāršu jautājumu – vai tas manī raisa prieku? Vai arī tas ir tikai sentiments, vai atmiņas...

Kaudzei, kas paliks jūsu mājā, būtu tikai un vienīgi jārada jums patīkamas emocijas. Pārējais noderēs, lai varbūt iepriecinātu citus. Ja liekās drēbes, apavi, somas vēl joprojām ir labā stāvoklī un tīras, vai nu mēģiniet tās pārdot tālāk vai salieciet maisos un aizvediet uz kādu ziedošanas punktu. Šeit būs informācija par vietām, kur to var izdarīt: ZIEDO

Tālāk pēc šāda paša principa ķerieties klāt grāmatām, pēc tam virtuvei, garāžai vai jebkurai citai telpai, kurā liekas, ka pietrūkst kārtības svaiguma elpas.

Atcerieties, ka tīrīšanas mērķis nav izmest pēc iespējas vairāk, bet gan atstāt to, kas jums patiesi rada prieku! Atrodiet katrai lietai tās īpašo vietu un katru reizi to paņemot, nolieciet vēlāk tieši tur pat atpakaļ. Tādā veidā kārtība māja saglabāsies ļoti ilgi un jums būs vairāk laika ģimenei, kopīgai atpūtai un relaksācijai. Lai izdodas!