Pārvērtiet guļamistabu relaksējošā oāzē


Pēc drudžainas dienas jums ir nepieciešama mājīga vieta, kur atpūsties un relaksēties, nevis telpa, kas nogurdina. Katru dienu apmeklēt spa noteikti nav risinājums, taču ar dažām vienkāršām izmaiņām jūs varat radīt līdzīgu relaksējošu, mierīgu un vieglu atmosfēru, piemēram, savā guļamistabā.

Apskatieties, kādā krāsā ir jūsu istabas sienas? Varbūt ir laiks pārmaiņām?

Visnomierinošākās krāsas ir tās, kas atrodamas dabā. Guļamistabā vajadzētu izvairīties no spilgtām, skarbām krāsām vai spīdīgiem rakstiem. Iztēlojieties mierīgo okeāna vai debesu rāmumu, mierīgu pļavu vai miglaina rīta samtainumu. Izvēlieties krāsu paleti no maigi zaļiem vai ziliem, silti pelēkiem vai brūniem, vai viegli rozā un dzeltenajiem toņiem.

Īpašu noskaņu gan prātam, gan istabai piešķir smaržas. Atrodiet tādu, kas tieši jums liek justies labi. Novietojiet istabā kādu aromātiskās eļļas difuzoru vai vīraku, kas ar šo smaržu piepildīs visu telpu. Nomierinošākās būs lavandas, rožu un vaniļas smaržas…

Nav viegli relaksēties pārblīvētā un nekārtīgā telpā. Jūs noteikti ļoti labi pazīstiet to patīkamo sajūtu, kāda ir pēc mājas sakopšanas. Tagad ir pienācis laiks, ne tikai iztīrīt, bet arī atbrīvoties no visa liekā, kas tikai telpas noskaņai traucē. Ja nav drosmes mest visu ārā, tad vismaz paslēpiet visu lieko mantu glabāšanas kastēs vai skapjos. Redzamas atstājiet tikai mēbeles un aksesuārus, kas jums patiešām no  sirds patīk un rada prieku.

Padomājiet, cik mūsdienās mūs visus ieskauj dažādas elektroniskās preces, informācija un izklaide! Ticiet, arī fonā atstātais televizors jūsu prātu nenomierina, bet papildus tikai stimulē tā darbību. Guļamistabā nevajadzētu atrasties ne televizoram, ne datoram, ne videospēlēm, pat ne telefonam. Tā vietā atvēliet vietu kādai labai grāmatai un labam mūzikas atskaņotājam. Jā, kamēr vizuāli stimulējošās elektroniskās lietas nesniedz atpūtu, mūzika to veicina! Šī gan nebūs īstā vieta aktīvai deju mūzikai un agresīvam rokam. Klausieties savu iecienītāko, bet tomēr vieglāko un mierīgāko mūziku.

Dabu un dzīvīgumu jūsu istabā ienesīs 2-3 zaļie augi, tie arī palīdzēs attīrīt gaisu. Savukārt mājīgumu krēslas laikā un tumšos, aukstos vakaros vēl papildus piešķirs lampiņu virtenes vai rāmā sveču gaisma. Arī sveces smaržu variet pieskaņot kopējai istabas aromātu tēmai. Ja jums ir uztraukums par alerģijām, parafīna vaska vietā izmantojiet sojas vai bišu vaska sveces. Tās degšanas laikā rada mazāk kvēpu un ķīmisku vielu, saglabājot gaisu tīrāku.

Piepildiet telpu ar patīkamiem audumiem. Vilnas sega, mīksts paklājs uz grīdas, kāds zvilnis, daudz spilvenu un .. aizkari! Jā, telpai jābūt gaišai, bet tajā nevajag dienas spilgto gaismu.  Kā arī būtu ideāli, ja katram gaismas objektam ir slēdzis, ar ko regulēt tā spilgtumu.